Diskuse:Zkusili Jabber - příběh 1

Z Jabber.cz Wiki
Verze z 1. 9. 2007, 22:24, kterou vytvořil Miloso (diskuse | příspěvky) (Pro smazání)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Díky za ohlas, doplnil jsem článek Decentralizace, aby byl princip jasnější. -- Zenek 22:29, 13. 2. 2006 (CET)

BTW, nevím, kdy jste to zkoušel ale poslední dobou jsem si problému s diakritikou na ICQ transportu nevšiml. -- Zenek 22:48, 13. 2. 2006 (CET)

Mno, je vidět, že decentralizaci někteří chápou jako to, že jim to funguje všude. To je sice pravda, ale právě decentralizace spočívá v tom, že to není o jedné firmě, a že ani kdyby chtěla, to nemůže zrušit. A právě proto! je každý server oddělený a samostatný, a proto jiný server = jiné kontakty.

jiny server = jine kontakty ?? to snad ne. Mozna jste to myslel dobre, ale rekl jste to tak ze vydesite pulku ctenaru :-). Samozdrejme plati ze si do kontaktu muzete pridavat a komunikovat s kymkoliv registrovanym na JAKEMKOLIV jabber serveru, ty mezi sebou komunikuji stejne jako je to v pripade e-mailu.

Jinak stojí za zmínku, kolika lidem pošlu z ICQ na jabber zprávu, a ještě k tomu s diakritikou, že? Jak často klekne server, aby mi zmizela nějaká zpráva? Jo, jistě, ICQ brána JE problematická, protože ICQ NEMÁ zájem komunikovat s kýmkoli dalším. Nicméně už se mi taky stalo, že ICQ brána nedoručila zprávu s diakritikou. Ale bohužel nevím, ve kterých případech. Každopádně vím, že to je problém s některými klienty na straně ICQ, s klientem jabberu to nemá nic společného, souvisí to s tím, že klient pošle zprávu v jiném kódování než brána očekává, a jabber server odmítne doručit zprávu, která není UTF-8 validní. Můžeš zjistit v kombinaci s kterým klientem ICQ to dělá (tedy co má ten, komu jsi psal). Ale uznávám, že problém tu je v tom, že se to neohlásí ani jedné straně. Proto prosím všechny, kdo na to přijdou, nechť zjistí, co má ten kdo to psal nebo měl dostat, verzi programu a operačního systému.

Uživatel:Pihhan

Navrhuji přesunout reakce z hlavního článku sem do diskuse. Spike411

Napad je to dobry, ale na druhou stranu se pak nekteri uzivatele nemuseji do diskuse podivat a nedozvedi se, co je to decentralizace. Leda bychom tam dali odkaz. Zenek 18:15, 28. 3. 2006 (CEST)
Do těch článků by se nemělo moc zasahovat, jinak nesplní svou funkci, kterou - jak se domnívám - je propagace jabberu na příkladech success stories. Proto si myslím, že tam technická diskuse nepatří a souhlasím s návrhem ji přesunout sem. Pod článek by se mohl hodit vysvětlující odkaz jako "Reakce a vysvětlení".
I když ve skutečnosti si nemyslím, že toto je zrovna vhodný příklad success stories. Osobně bych ho klidně vymazal, protože uživatel se primárně nechtěl svěřit se svým zážitkem, ale postěžovat si. Mít takovou vizitku jako příběh se mi nezdá moc vhodné. Nebo myslíte, že by na http://www.apple.com/switch/ chtěli citát "Apple je drahý a nic neumí"? Myslím, že účel se nesetkal s výsledkem a navrhuji hlasování o smazání. --MiK 17:33, 4. 4. 2006 (CEST)
Okay. Zenek 19:52, 22. 4. 2006 (CEST)

Hlasování o smazání

Pro smazání

 • Zenek 19:52, 22. 4. 2006 (CEST)
 • Humble 15.16, 18.5.2006 (CEST)
 • MiK 00:04, 27. 5. 2006 (CEST) - jsem i pro kritické příspěvky, ovšem toto není příběh, ale spíš nepochopení a stěžování si. Následná diskuse přímo pod článkem je už absurdní a zbytečná - nic neřeší a nevytváří dobrý image.
 • Churchyard 20:01, 16. 12. 2006 (CET) - kritika je dobrá věc, ale kritika od někoho, kdo tomu rozumí, tento článek kritizuje jabber kvůli neschopnosti icq...
 • Spike411 22:28, 11. 1. 2007 (CET) - Po dlouhém váhání se přikláním ke smazání, nebo alespoň přesunutí mimo "příběhy" a mimo "hlavní stranu". Jinak by to mohl být podnět k sepsání něčeho jako Problémy, které vás mohou potkat při používání Jabberu. I ty negativní ohlasy potřebujeme, ale ne takhle.
 • Yetty Článek je matoucí, kritiku sice beru, ale kritika věci kterou člověk nepochopil nejde brát jako kritiku oprávněnou. V tomto případě bych viděl chybu spíš u autora.
 • Miloso 23:24, 1. 9. 2007 (CEST) Kritika je fajn, jasně, vede k zamyšlení a často i nápravě, ale musí to být kritika objektivní, kritika někoho, kdo danou problematiku alespoň trochu ovládá – jen tak vede k užitku, v opačném (a tomto) případě jen vystraší potenciální zájemce. Jako FUD tedy dobré, jako příběh zde a pro tento účel nepoužitelné (a zvláště ne první ze všech příběhů!)

Proti smazání

 • Pihhan - nějaká kritika musí být, ale je blbé když to je hned první příspěvek.
 • Pinky - taky jsem zasadne proti, jsem pro kritiku.
 • Garcia - kritika nezaskodi... neni vsetko dokonale :)
 • --195.113.65.10 14:55, 25. 8. 2006 (CEST) Nebo přesunout k decentralizaci. Ale jiné chápání decentralizace je časté.