QIP Infium – Nastavení pluginu pro Jabber

Z Jabber.cz Wiki
Přejít na: navigace, hledání

QIP Infium má velice podobné nastavení pluginu pro Jabber jako klient Miranda.

Pozn.: Volby označené červeným puntíkem nastavte tak, jak je vyznačeno v obrázku. Předejdete možným problémům. Políčka Uživatel, Heslo a Server samozřejmě vyplňte podle sebe.

Nastavení účtu

Qip-infium-cz-nastaveni-1.png

Po vyplnění položek Účet (např. ve tvaru přezdívka@jabber.cz ), Heslo si můžete zaregistrovat nový účet, pokud jej ještě nemáte.


Qip-infium-cz-nastaveni-1b.png

Mezi další doporučené změny patří nastavení Priorita (Priority) na hodnotu "1" a zaškrtnutí voleb Použít TLS (Use TLS), pro kterou budete muset stáhnout a nainstalovat odkazované knihovny OpenSSL, a Udržovat spojení (Keep connection alive).

Pokročilé nastavení (pro přenos souborů)

Qip-infium-cz-nastaveni-2.png

Pro spolehlivý přenos souborů zkontrolujte, zda máte zaškrtnuty vyznačené volby, tedy Povolit posílání souborů přes přímé peer-to-peer připojení, Povolit posílání souborů přes bytestream proxy server a Vybrat proxy server, kde vyplníte např. proxy.jabbim.cz (v případě nefunkčnosti můžete zkusit ještě proxy.netlab.cz). Pokud znáte externí adresu svého NAT, nastavte i Upřesnit externí adresu.

Dále je důležité odškrtnout volby Posílat zprávy pomaleji, ale s potvrzením příjmu a Potvrzovat přidávané kontakty, které mohou činit problémy.