Twitter transport

Z Jabber.cz Wiki
Verze z 15. 5. 2013, 19:29, kterou vytvořil Lennycz (diskuse | příspěvky) (Registrace: styl; moc twitterů; typo; velká písmena)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Twitter je populární mikroblogovací služba. Pomocí služeb třetích stran sem můžete psát i z Jabberu. Jednou z těchto služeb je Tweet.im.

Jabbim poskytuje svůj Twitter transport pod JID twitter.jabbim.com.

Registrace

Po registraci účtu v Twitter transportu se vám bude autorizovat Twitter služba (twitter.jabbim.com) a následně Vám přijdou kontakty:

  • buď jako jednotlivé autorizace vašich followerů (následovatelů) (horší možnost)
  • nebo jako kontakty včetně jmen a skupiny, pokud máte kvalitního XMPP/Jabber klienta

Obsluha

Základní, Váš, twitter budete obsluhovat přes JID home@twitter.jabbim.com pokud příjde jako kontakt bude mít jméno My twitter. Zasláním zprávy na tento kontakt twittenete obsah zprávy, ta smí mít délku pouze 140 znaků, pokud bude zpráva delší dostanete zpět chybovou hlášku s počtem znaků vaší zprávy.

Vaše vlastní zpráva nesmí začínat znakem zavináč @, takto začínající zprávy jsou vyhrazeny pro odpovědi na cizí twittery. Pokud tedy chcete odpovědět na cizí mikroblog, napíšete zavináč, za kterým ihned následuje jméno mezera a vaše zpráva, např pro zprávu "Jabbim je cool" na (at=@) jabbim twitter napíšete @jabbim jabbim je cool'

Od kontaktů, které "followujete", sledujete Vám budou chodit zprávy i jejich mikroblogy. Odpovědí na tyto účty jim zašlete zprávu nikoliv odpoveď na jejich twitt.

Tipy

Pokud máte dlouhou WWW adresu můžete si ji zkrátit přes shorty bota