Diskuse s uživatelem:AMD

Z Jabber.cz Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Web a komplikace se stažením jabber

Dobrý den... Jsem uživatel QIP 8030 CZ již delší dobu. Předešlí komunikátor byl ICQ 5.1 CZ. Momentálně jsem chtěl vyzkoušet Jabber a tak jsem přešel na stránky v CZ a to vaše. Na první pohled OK, ale na druhý….

Chtěl jsem si tedy stáhnout požadovaný komunikátor Jabber bez zbytečných keců a čtení. A ono nic. Hledám něco jako odkaz na stažení na titulní straně 
Problém je, že žádný komunikátor jménem "Jabber" neexistuje. Nicméně za uvodními "kecy a čtením" následují hned tři poměrně výmluvné boxíky s klienty pro PC (podle operačních systémů!), mobilní telefony a webové prohlížeče. Žádné klienty zde nevytváříme, proto pouze odkazujeme na jejich stránky. Spike411 12:10, 7. 9. 2007 (CEST)

(Minimálně zvýrazněné na přímé stažení) Pak se tedy rozhodnu najít administrátora webu, nebo nějaký kontakt .. ten také nenacházím. Samé rady poučky, ale kde nic tu nic. To abych přečetl 3 stránky o 30 řádcích a stal se expert na Jabber a potom nainstaloval. Děkuji nechci. To si radši zajdu na www.icq.com nebo www.qipim.com a najdu co potřebuji na titulní stránce. Maximálně v sekci Download, která je vidět na první pohled. Nadpis nevíte si rady .. ooo záchrana si říkám. Zase blbě následuje hláška typu : PŘEZDÍVKA CHYBÍ NEBO NENÍ PLATNÁ!! No ještě jsem ani nic nestáhnul a už abych se někde registroval?? To ne.

Kontakt na administrátora (tohoto) Jabber serveru je buď na stránce Jabbim, nebo na prezentaci celé služby, tedy http://www.jabbim.cz/. Co se týče hlášky "PŘEZDÍVKA CHYBÍ NEBO NENÍ PLATNÁ!" – jednalo se o špatný odkaz, ten jsem opravil. Spike411 12:10, 7. 9. 2007 (CEST)

Ještě bych rád upozornil, že Jabber.cz Wiki není obdobou stránek http://www.icq.com/ nebo http://www.qipim.com/, tou by byla již výše zmiňovaná prezentace na http://www.jabbim.cz/. Jabber.cz Wiki je pouze jakýmsi rozcestníkem a pomocníkem, který tvoří uživatelé pro uživatele. Samozřejmě přivítáme jakoukoli pomoc a kritiku, která pomůže tyto stránky zpřehlednit. Že nejsou dokonalé si uvědomujeme, ovšem jak se ukázalo, i v současném stavu jsou více než vítaným pomocníkem pro velkou část nových uživatelů. Spike411 12:10, 7. 9. 2007 (CEST)

Po hodině prohlížení a čtení se na 50% dozvídám co jsem chtěl. A to jsem chtěl přijít na web, najít odkaz a stáhnout a používat. Vše na cca: 3 min. Tady tohle je jako noční můra. Stáhnout základ (něco jako karoserie z auta) a pro zbytek si pokaždé dojít, pro kola, skla, gumy, atd. A tohle je odkaz na Jabber komunikátor???? To abych si šel studovat co je na co…. No masakr Viz: http://www.jabber.org/software/clients.shtml

Teď nechápu, o kterých stránkách hovoříte? O Jabber.cz Wiki, nebo o prezentaci serveru Jabbim? A žádný Jabber komunikátor neexistuje. Studovat netřeba, stačí stahnout některého z doporučených klientů pro svoji platformu/operační systém. Spike411 12:10, 7. 9. 2007 (CEST)

No asi to nechápu tak se vrhnu na odkaz Nová stránka: tam mě zase čeká plno nápověd a podobně ale nová stránka nikde. (a to jsem už registrován na webu) Chcete-li vytvořit novou stránku, zadejte do adresního řádku prohlížeče URL v tomto tvaru: http://www.jabber.cz/wiki/Název nové stránky • Text "Název nové stránky" nahraďte požadovaným nadpisem nové stránky. • Použijte diakritiku a velká písmena odpovídajícím způsobem.

Směle do toho! :-) Kategorie: Nápověda

Joo díky za radu... rád si budu číst 30 min nápovědy a věci kolem abych pak napsal tři věty.


Aktuality: poslední je z 16.01.2007 (No to si snad někdo dělá prdel)

Ne, nedělá. Zjistili jsme, že aktuality jsou poměrně nezajímavé a nejsou zaměřením tohoto portálu. Změny v článcích jsou vidět jinde. Spike411 12:10, 7. 9. 2007 (CEST)

No je toho hooodně co napsat k webu a podobně.

PS: Nejsem žádnej provokatér, ale tohle bylo trochu moc.

Ale ano, jste. Kritika se dá napsat i lepším způsobem, ne jako čtrnáctiletý harant. Spike411 12:10, 7. 9. 2007 (CEST)

Autor: AMD Web: http://pcmagazin.cz Email: info@pcmagazin.cz

Jinak nic ve zlém .. vím, že dělat web je mazec a nevděčná práce.

PS: je možno se někde dozvědět info na admina webu??? (bez čtení celého webu)

Obsah si spravujeme my sami, uživatelé. Spike411 12:10, 7. 9. 2007 (CEST)

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++


Předem bych se chtěl omluvit za svoje ne zrovna dobré chování v článku. Byl jsem ten den velice rozčílen z jiného problému. Bohužel jsem nucen tento text psát zase sem na web. Nevím čím to je (asi mě tento server nemá jako uživatele rád) Byl jsem poučen na koho se obrátit v případě napsat administrátorovi webu ( nebo aspoň kdo se mu věnuje) Jmenovaný je prý Spike411 s odkazem na http://www.jabber.cz/wiki/U%C5%BEivatel:Spike411 kde nacházím vlevo odkaz ( Poslat e-mail) Jupíí říkám si a hned následuje hláška.

" Bez e-mailové adresy Z Jabber.cz Wiki

Tento uživatel buď nezadal platnou adresu nebo zakázal přijímat zprávy od jiných uživatelů.

Návrat na stránku „Hlavní strana“. Citováno z „http://www.jabber.cz/wiki/Speci%C3%A1ln%C3%AD:Emailuser“ Zobrazení

   * Speciální stránka"

Mám to ale pech:-) Já ten osobní email prostě nenapíšu....

Problém je, že považujete tuto wiki za stránky XMPP/Jabber serveru, což je naprosto chybný předpoklad a budeme se snažit udělat něco pro to, aby tato wiki uživatele nemátla. Stránky serveru Jabbim (pod nějž spadá i server jabber.cz) jsou na http://www.jabbim.cz/, kde najdete i veškeré kontaktní údaje. Jinak nejlepší kontakt s administrátory a jinými uživateli je asi pomocí Multi-user chat místnosti jabber na conf.netlab.cz, kam se můžete dostat i přes webové rozhraní na adrese http://www.jabbim.cz/support-muc-login.html Zenek 17:13, 9. 9. 2007 (CEST)
Není proč mi posílat (osobní) e-mail – nejsem (jediným) administrátorem těchto stránek. Jak už jsem psal, přispívá celá řada uživatelů a každý z nich má možnost a právo se vyjádřit. Spike411 18:22, 9. 9. 2007 (CEST)

Tady ani tak nejde o přímo osobní email. Chtěl jsem se zeptat na nějakou menší výměnu reklamních bannerů či menší spolupráci. Jenom mi prostě přijde divné, že na nikoho viditelně není kontakt. (Jméno, email, ICQ, MSN, SKYPE, telefon atd. Někoho kontaktovat, musim si založit BLOG a přes nej to řešit:-) Ale to taky myslím obecně .. kdokoliv by tady chtěl napsat tomu správnému adminovi, je asi problém. Neznám a nevidím nikde žádného s přímím kontaktem. (Např: Majitel webu je xxx, správce: yyy Admin: qqq s kontakty na email.