Tutorial - JWChat

Z Jabber.cz Wiki
Přejít na: navigace, hledání

JWChat je jabber klient, který ke svému provozu potřebuje pouze webový prohlížeč s podporou JavaScriptu.

Spuste svůj prohlížeč (podporované jsou Mozilla, Firefox nebo Internet Explorer) a zadejte adresu JWChatu (například http://www.jabbim.cz/jwchat).

Měli byste vidět něco jako na následujícím obrázku. Pokud ještě nemáte Jabber účet, zadejte svou přezdívku do pole Jméno (JID) a vyberte si některý ze serverů z nabídky. Zadejte heslo, zaškrtněte Registrovat nový účet a klikněte na Přihlásit.

Jwchat-shots.png

Mělo by se objevit nové okno, podobné tomu na obrázku. Pokud ještě na Jabberu nemáte žádné známé, nezoufejte a vstupte do víceuživatelské konference, např. talk@conf.netlab.cz, kde se vždycky najde někdo, kdo vám rád pomůže nebo si jen tak pokecá. Vstoupit můžete pomocí tlačítka ve spodní části okna, které je na obrázku označeno červeným kolečkem.

Jwchat-shots2.png

Objeví se okno, ve kterém si můžete zvolit místnost, do které chcete vstoupit. Výše zmíněný talk@conf.netlab.cz by měl být předvyplněn, ale pokud tomu tak není, přepište údaje z obrázku (přezdívku samozřejmě vyplňte vlastní). Kliknutím na Vstoupit vstoupíte do místnosti.

Jwchat-shots3.png

V pravé části okna vidíte seznam účastníků diskuse, dole můžete přispívat. Zprávu odešlete tlačítkem Odeslat nebo klávesou Enter.

Jwchat-shots4.png