Zkusili Jabber - příběh 19

Z Jabber.cz Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Proč jsem přešel na Jabber...

Když se tak zamyslím, cesta k Jabber započala ještě dřív než jsem Jabber objevil. Protože moje mašina nebyla v té době nejrychlejší a oficiální klient ICQ byl na comp moc náročný začal jsem používat Mirandu. To bylo dávno, ještě jsem byl ve Woknech (Windows). Pak jsem si sice pořídil lepší počítač, ale u Mirandy jsem zůstal. Pak nastal očekávaný přichod Visty, který mě tak znechutil, že jsem začal pátrat po nějakém solidním Linuxu.

Tak jsem našel Ubuntu a na slabší počítač jsem hodil Xubuntu. Po asi dvou měsících mi začalo být trapný používat krásnej svobodnej softver (software, doufám že vás moje čeština nezarazila :-) a zároveň ICQ. Tak jsem našel po chvilce něco o Jabberu. Článek byl napsaný celkem dobře a já se rozhodl to zkusit. Jako klienta jsem si po určité době zkoušení všeho možného nechal Psi, který mi byl nejsympatičtější a nejpřehlednější.

Tak to šlo dalších pár dnů až si moji ICQ kamarádi všimli, že z ICQ jsem nějak zmizel. Tak jsem se pomocí sprostředkovatele v Jabber napíchl na ICQ. Chvilku mi trvalo než se mi povedlo přejmenovat kontakty, ale nakonec jsem byl úspěšný. S Jabberem jsem spokojen, doporučuji zkusit!

Yetty

Jabber: yetty@jabber.cz

ICQ: neřeknu, zkuste Jabber :-)