Zkusili Jabber - příběh 7

Z Jabber.cz Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Přesto že používám ICQ a jsem s ním spokojen (2003b), rozhodl jsem se zkusit jabber. Tou dobou totiž jeho příznivci vehementně okupovali některá fóra - bylo to zrovna v den, kdy icq mělo nějaké potíže a spoustě lidem přestalo fungovat a vychvalovali a zatracovali... Navíc jsem potřeboval odeslat zprávu někomu, kdo nic jiného než jabber nepoužíval. Po chvilce zkoumání dostupných klientů pro windows jsem si tedy zvolil PSI a nainstaloval. Nicméně dál už jsem byl poněkud ztracený, něco jako registrace... říkal jsem si proč?? V domění, že jabber přeci nemůže být vázán na konkrétní server (decentralizace). Nezbývalo se tedy než registrovat, ale nevěděl jsem jak. Nikde jsem nenašel nějaký popis, že je nutné si vybrat jabber server (ještě jsem o tom moc nevěděl) a zkoušel zadávat mou emailovou adresu s vědomím, že to bude můj login. Když se pořád nedařilo, zkusil jsem @jabber.cz, protože jsem pár takových adres na různých homepage už viděl. A vida, PSI se připojilo. Další zjištění bylo to, že defaultně nemůžu přidat ICQ kontakt, musel jsem pátrat a zapnout jakýsi transport, poté se mi už načetl celý kontakt list. Nicméně pouze UIN čísla, tedy pro člověka s více než 200 kontakty zcela nepoužitelné. To mě také od jabberu víceméně zradilo. Mám jej nainstalovaný a spuštěný, v něm svého jednoho človíčka, prakticky jej ale nepoužívám. Zůstávám tedy věrný ICQ a k jabberu ze zase vrátím, třeba za pár let až pro mne bude použitelný.

Milan


--- reakce: Jsem rád, že si dostupný i jinde než na ICQ a i to je krok vpřed. Jsem si jistý, že to víš, ale existuje mnoho způsobů jak soužít s ICQ a Jabberem. Lidem co si zvykli na určitého klienta doporučuji stejné řešení, mít 2 klienty. Pro lidi, kteří chtějí využívat více protokolů je tu také možnost klientů co podporují všechny (samozřejmě s plusy i mínusy), transport je věc spíše pro zkušené uživatele co ví co chtějí.

Pokud ti to nepřidělá moc práce, přidej si jabber do svých informací na internetu/icq, uvidíš, ono je pravděpodobné, že budeš více než jednoho kamaráda na jabberu.

Je mi opravdu líto, že se tě neujal někdo zkušený a neprovedl tě problematikou. Sám sem svým nevhodným chováním ze začátku odradil pár lidí od jabberu, ale to je bohužel v IT problematice běžná záležitost. McKidney 11:31, 10. 10. 2008 (CEST)