Adium

Z Jabber.cz Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Adium je IM klient pro systém Mac OS X (10.3.9 a novější), vydáván pod GNU GPL. S Adium se můžete připojit k několika účtům podporovaných komunikačních protokolů. Pomocí Adium Xtraz lze rozšířit o ikony Doku, emotikony, styly CL, styly psaní zpráv, zvuky, applescripty, ikony statusu, ikony protokolů, pluginy a dalších, případně je možné dopsat si chybějící funkci pomocí applescriptu a Automatoru.

Podporované protokoly

Univerzální funkce použitelné v kterémkoliv protokolu

  • OTR Šifrování
  • Konverzace v panelech
  • Přenos souborů
  • Webkit Message Display

Systémové požadavky

Adium X 1.0 potřebuje OS X 10.3.9 (Jaguar) nebo novější. Pokud používáte OS X 10.2 (Puma), je k dispozici Adium X 0.89.1. Adium X 0.88 a novější jsou univerzální aplikace (universal binary) které poběží nativně jak na procesorech PowerPC, tak i Intel.

Registrace a přihlášení na službu Jabbim.cz

Na jabbim.cz se s klientem zaregistrujete stejně jako z jiných klientů. Pomocí kláves [apple/option]+[,] otevřete předvolby programu, kliknete na záložku účty a [+], z menu vyberete připojit k Jabber účtu. Jako uživatelské jméno zadáte [libovolné_jméno]@jabbim.cz a zvolíte heslo. Pokud jméno bude volné k použití, ihned se zaregistruje se zvoleným heslem a otevřou se detaily účtu - je doporučeno vyplnit funkční email pro případnou obnovu ztraceného hesla.

Poznámka: V Adium 1.0.4 (a možná dalších verzích) registrace (možná jen za určitých okolností) nefunguje, nicméně jinak je Jabber bez problémů. Jde to obejít registrací přes jiný klient a až následným přidáním účtu do Adium.

Externí odkazy


Lightbulb.jpg Tento článek na Jabber.cz Wiki je zárodek a nutně potřebuje doplnit. Můžete nám pomoci tím, že jej rozšíříte.