ICQ

Z Jabber.cz Wiki
Přejít na: navigace, hledání

ICQ je uzavřený IM protokol založený v roce 1996 izraelskou firmou Mirabilis.

  • Protokol se občas pozmění a tím vyřadí alternativní ICQ klienty dočasně z provozu.
  • V České republice se momentálně jedná o nejpoužívanější IM systém.
  • Od roku 1998 patří firmě America Online (AOL), která koupila firmu Mirabilis za 287 milonů USD.

SMS přes ICQ

ICQ také umožňuje posílat SMS. Jsou k dispozici následující země: Izrael, Česká republika, Rakousko a Rusko. Ověřena je funkce v České republice. V České republice je služba provozována firmou Centrum: http://icq.centrum.cz/sms-zdarma/ 2. října 2008 došlo k ukončení služby na Slovensku: http://icq.zoznam.sk/ případně http://www.lupa.cz/zpravicky/sms-z-icq-na-slovensku-konci/ Na Ukrajině byla služba zrušena 28. 11. 2010 viz http://info.bigmir.net/list/32/440 což je vlastně odpověď na dotaz: "Co mám dělat, když se u mne objevil problém svázaný s funkcí ICQ?" A v odpovědi se mluví o ukončení partnerství bigmir)net a ICQ k 28. 11. 2010. K tomu dni přestane fungovat posílání SMS přes ICQ a pro další dotazy na službu ICQ je třeba se obrace na stránky a podporu ICQ.

Všude se inzeruje „SMS zdarma“, ale to pravda není - i když podmínky jsou opravdu výhodné. Ceny pro ČR jsou zde: http://icq.centrum.cz/sms-zdarma/staticky/clanky/vas-sms-ucet/

Každý uživatel má tzv. SMS konto, na kterém má na začátku 15 SMS zdarma. Konto je potřeba nabíjet - buď odpoví ten, komu byla SMS poslána (odpověď dojde na ICQ) nebo speciální SMS. Obojím způsobem se účet zvýší o 5 SMS. U O2 stojí SMS jako běžná SMS podle tarifu. U T-mobile a Vodafone vždy 3 Kč (Premium SMS). Další možností je provést novou aktivaci.

Pozn.: Dříve byla u Vodafone cena za SMS podobně jako u O2 podle tarifu. Ověřeno pro tarif Vodafone Odepiš: cena jak odpovídací SMS tak speciální je 0,35 Kč.

Je možné posílat SMS i do zahraničí. Na začátku je 5 volných SMS.

Vypadá to, že účty pro jednotlivé země jsou nyní oddělené:

  • V SMS kontě je pro zobrazení počtu SMS potřeba zvolit zemi a hodnoty SMS se pro jednotlivé země liší.
  • Každou zemi je potřeba dobíjet zvlášť.

Stav SMS konta je možné zjistit pomocí http://go.icq.com/

Viz také

Externí odkazy


Lightbulb.jpg Tento článek na Jabber.cz Wiki je zárodek a nutně potřebuje doplnit. Můžete nám pomoci tím, že jej rozšíříte.