Diskuse:Gajim - Vytvoření a nastavení účtu

Z Jabber.cz Wiki
Přejít na: navigace, hledání
...které poskytuje tento server...

Cekal bych, ze tohle wiki poskytuje informace o jabberu obecne, ne o konkretnim serveru. Jabber je na serverech nezavisly a my snad nezavislost propagujeme. Konkretni servery zminovat, proc ne, ale pokud mozno na jejich strankach (viz kategorie:jabber servery), a ne "tento server" nebo "nase sluzby".--195.113.65.10 21:23, 8. 8. 2006 (CEST)

Něco na tom bude, vyměním to za odkaz na návod Jak vybrat JID --MiK 23:28, 8. 8. 2006 (CEST)


Proc ta nejdnoznacnost u selhani prihlasovani?

Pokud by skončilo vytváření chybou, je nejpravděpodobnější, že jste vybrali JID, který už existuje. V případě že toto není tento problém, je možné že pro připojení k internetu používáte proxy server, který musíte v předchozím kroku nastavit.

Neslo by uvest jaka hlaska se zobrazi v prvnim a ktera v druhem pripade? Predpokladam, ze Gajim v techto dvou ruznych situacich dava hlasky rozdilne (pokud ne, budiz naveky zatracen... nebo do opraveni). Ja osobne chybove hlasky "nastalo neco nebo neco jineho", kdyz program vi co, nesnasim (Microsofte, slysis?). Vemte v uvahu, ze tenhle navod clovek cte tehdy, kdyz nema obsolutne zadne zkusenosti, mozna ocekava, ze mu server posle overovaci email (treba na to email-like JID, kde mozna zadal svuj email, vul), nebo ze ho musi nekdo nejprve pozvat, nebo schvalit moderator, nebo neco. Ostatne prihlasovani obecne byva choulostiva operace, protoze server mu neduveruje a tedy nedava moc informaci o pricine neuspechu. Server uzivatele ve fazi logovani vlastne dovnitr ani nechce pustit, ledaze by mel vsechno tip-top. A kdyz neselze zalogovani, ale jen nejaky problem (nebo jen dotaz) treba s rosterem, uzivatel nepozna ze zalogovani uspelo a muze hledat problem v nem.

Uf, snad jsem popsal, proc zalogovani a uzivatelovy prvni kroky musi byt popsane peclive. (Tahle vyhrada se tyka vsech navodu obecne, Uživatel:Lolek odvedl peknou praci.)--195.113.65.10 21:40, 8. 8. 2006 (CEST)

Souhlasím s tím, že ten návod by bylo možné popsat podrobněji. Je to už teď dobrý základ, stačí jen mezi obrázky přidat více užitečného textu. Ad hláška: Psi při registraci existujícícho JID zahlásí něco ve smyslu "Registrace se nezdařila!" a uživatel neví proč. :( Myslím však, že ve verzi 0.11 je toto opraveno. --MiK 23:28, 8. 8. 2006 (CEST)

Korektura

V článku se velmi často opakuje slovo "pokud". Nastavuji šablonu Korektura. --MiK 23:46, 8. 8. 2006 (CEST)

Návod pro laika

Imho by tam měly být nějaké servery, at už jakékoliv.

Myslím, že to není nutné. Odkaz na Jak vybrat JID a název serveru v dialogovém okně je IMO dost výmluvný. Samozřejmě se nebráním veřejné diskusi. :-) --MiK 09:40, 9. 8. 2006 (CEST)

Opravil a odstranil sem korekturu, hlavně když si autor korektury připíše ještě jedno "pokud" a pak si na něj stěžuje :-)))

Ještě jsem to trošku přestyloval. Naopak jedno "pokud" jsem odstranil, podívej se do revizí. ;-) BTW: Nejedná se o zakázané slovo, jen mě překvapila jeho vysoká četnost v textu. Nyní je tam už jen jednou. Přidávám se k Uživatel:195.113.65.10 a děkuji za pěkný návod! Do diskusí se prosím podepisuj. --MiK 09:40, 9. 8. 2006 (CEST)

Něco pro uživatele účtu na Gmailu

Možná by stálo za to zmínit nějakou radu pro uživatele už s existujícím Gmailovým účtem, kteří mají (i po zadání adresy např. jabber.cz) naprostou většinu služeb zašedlou. Bohužel i službu SMS transportu. Napsal bych co s tím, ale sám to nevím :-I. Bohužel i nezašedlé služby jsou nepožitelné -- hláška "not allowed".

Mimochodem, tu IMHO úplně chybí návod [1] na nastavení Gajimu pro existující Gmail účet. --Leos

Důvod proč to mají zašedlé je že to prostě není povolené ze serverů gmailu požadovat některé služby jabber.cz. Pokud budeš chtít podrobnější informace nebo řešení tak se zastav do konference jabber@conf.netlab.cz jinak bych řekl, že se toto hodí spíše ke článku o GoogleTalk serveru než o Gajimu jakožto klientu. A pokud bych reagoval na to co je psáno výše, tak ne všechny servery mají služby zablokované pro gmail zato některé blokují všechno pro jiné servery. Hold na výberu hodně záleží, takový gmail služby ani nepodporuje.
--Lolek 02:26, 24. 3. 2007 (CET)