Uživatel:Spike411/Hlavní strana

Z Jabber.cz Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Co je Jabber?

Logo Jabberu – žárovka

Jabber je především jedním z mnoha způsobů komunikace po Internetu, tzv. instant messaging. Nejlépe by se dal přirovnat ke známému ICQ. Nehledejte však žádný konkrétní program jménem Jabber.

Se svými přáteli, rodinou, kolegy nebo s obchodními partnery se domluvíte prostřednictvím celé řady klientů – výběr je jen na vás. Připojit se můžete jak z PC s operačními systémy MS Windows, GNU/Linux, tak z mobilních zařízení s Javou nebo s Windows Mobile, nebo z celé řady webových klientů přímo z pohodlí svého internetového prohlížeče, a tím výčet podporovaných platforem zdaleka nekončí.


Proč zvolit Jabber?

  • Komunikujte s přáteli, spolužáky i spolupracovníky z celého světa.
  • Připojte se z PC (MS Windows, GNU/Linux, Mac OS X a další), z mobilního telefonu i z www prohlížeče.
  • Posílejte a sdílejte soubory (dokumenty, fotografie…).
  • Zapojte se do konferencí, kde můžete potkat nové přátele a kontakty. Založte a moderujte vlastní chatovací místnosti, kde se budou probírat vaše témata.
  • Využívejte služeb specifických pro jednotlivé poskytovatele.
  • Zeptejte se šikovných botů.

Pokud jste tvořiví, můžete se přímo zapojit, provozovat vlastní službu, napsat svého bota, nebo jen přispět nápadem.

Jak mám začít?

  1. Stahni klienta.
  2. Zaregistruj se. Ne tady, ale v klientovi!
  3. PROFIT!

Pomoc, nefunguje to!

Pokud máte problém, který se týká Jabberu, můžete se například zeptat na fóru http://www.jabbim.cz/unb/, případně navštívit konferenci jabber@conf.netlab.cz. V případě, že se nemůžete, nebo neumíte připojit ze svého klienta, máte možnost využít webové rozhraní.

Nezapomeňte slušně pozdravit a detailně popsat svůj problém, pokud možno včetně jména a verze klienta.

Co je cílem tohoto portálu?

Naším cílem je přiblížit Jabber co nejširšímu okruhu uživatelů vytvářením přehledných článků o zajímavých klientech a službách, se kterými se můžete setkat, a tím vám usnadnit orientaci. Důležitou součástí těchto stránek jsou pak návody na složitější postupy a odpovědi na často kladené a opakované dotazy.

Kdo tvoří tento obsah?

Jednoduše každý si zde může zaregistrovat účet a přispět svými zkušenostmi a vědomostmi. Nemusíte se zapojit jen psaním textů, i obrázky a návody v podobě videí jsou vítaným zpestřením. Pro editaci článků se však musíte zde na wiki zaregistrovat.