Zapomenuté heslo

Z Jabber.cz Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Lightbulb.jpg Tento článek na Jabber.cz Wiki je zárodek a nutně potřebuje doplnit. Můžete nám pomoci tím, že jej rozšíříte.

Zapomněl jsem heslo pro přihlášení se na Jabber, co mám dělat?

Máte několik možností:

  • pokud jste heslo zapoměl(a), ale je stále uložené v klientovi a máte tedy stále možnost se přihlásit, pak ...

Pokud váš klient heslo neukládá nějakým způsobem zašifrované, nejspíš není problém ho zjistit, např. pro Psi existuje skript v Perlu, který ho zjistí.

Jednoduchý javascriptový dekodér lze nalézt na adrese http://vobr.net/jru/decode.html.

Rovněž můžete zkusit jednoduchý program v Javě. Po zadání vašeho JID a hesla z konfiguračního souboru dešifruje původní heslo. Pokud jej chcete zkusit, můžete jej stáhnout na adrese: http://disk.jabber.cz/darbis@jabber.cz/Psi_Password_Decrypter.jar. Veškeré připomínky nebo dotazy pište autorovi: darbis@jabber.cz (JID). Pro spuštění programu je potřeba mít nainstalováno běhové prostředí pro Javu (JRE) alespoň verze 6, aktuální verzi lze stáhnout na adrese http://www.java.com/en/download/.

Dále je možné použít skript pro PowerShell: http://halr9000.com/article/653.

Klient gajim ukládá heslo do ~/.gajim/config, není těžké ho tam nalézt.

  • Miranda IM

Pokud máte heslo uložené v Mirandě, nainstalujte si plugin dbeditorpp.dll (Database Editor ++). Poté v hlavním menu vyberte položku Database Editor ++, kde jděte stromovou strukturou Settings->Jabber->Password - zde bude heslo v "zašifrovaném" tvaru. Šifra je pouze "posunutí v abecedě/ASCII" o 5 nahoru. Zašifrované heslo lze zkopírovat a vložit zde, výstupem by již mělo být správné heslo.

  • pokud se po hesle definitivně slehla zem:

Heslo tedy nevíte, a nikde uložené není. Můžete napsat správci vašeho Jabber serveru, ale těžko lze uživatele jednoznačně identifikovat. Daleko větší šance budete mít, pokud vás bude moci správce úspěšně kontaktovat na email adrese kterou jste uvedl(a) ve své vizitce na jabber serveru vCard.