Kopete

Z Jabber.cz Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Ukázka klienta Kopete

Popis

Kopete je Open Source klient pro uživatelské prostředí KDE. Jeho výhodami jsou jednak příjemné a pokročilé rozhraní a jednak dobrá integrace v prostředí KDE a podpora dalších protokolů. Nevýhodou je, že je zatím k dispozici pouze pro GNU/Linux.

Tento projekt, vyvíjený KDE komunitou, má za cíl vytvoření univerzálního IM klienta, který se plně integruje do prostředí. Podporuje mnoho funkcí, jako šifrování pomocí [PGP], stylovatelný vzhled okna s konverzací (pomocí XHTML a CSS, kompatibilní se styly klienta Adium), Avatary, Service Discovery a mnoho dalších vlastností pomocí pluginů, například zasílání informací o právě přehrávané hudbě nebo transparentní překladač. Pro vyšší přehlednost využívá seskupování kontaktů z jednotlivých sítí do metakontaktů. Samozřejmě, po vzoru KDE, je plně lokalizován do mnoha světových jazyků včetně češtiny.

Jako většina aplikací obsažených v KDE má Kopete poněkud vyšší nároky na počítač, především množství použité paměti, je-li spuštěn mimo prostředí KDE.

Od verze 0.12 je zařazena experimentální podpora hlasové komunikace na bázi rozšíření Jingle (viz také Google Talk), zrovna tak jako podpora videokonference (pro protokoly podporující video).

Odkazy