Nefunkční ICQ transport

Z Jabber.cz Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Velkou část problémů s ICQ transportem způsobují chyby v rámci ICQ sítě samotné, či náhlé změny v jejich uzavřených komunikačních protokolech.

Možná řešení:

  • Přesvědčit všechny známé z ICQ aby přešli na Jabber. Tato Wiki vám budiž pomocnou rukou.
  • Trpělivě čekat několik minut a nepokoušet se opakovaně připojovat co pár sekund.
  • Použít multiprotokolového klienta nebo oficiální ICQ paralelně s Jabberem (nezapomeňte si předtím odregistrovat ICQ transport na Jabberu)

Mezi nejčastější chyby patří Low level network error a Turboing. Níže naleznete stručný popis, více naleznete na fóru.

Offline kontakty

Pokud používáte JIT (ne-VIP transport na Jabbim: icq.jabber.cz a icq.netlab.cz) a vidíte všechny kontakty offline i přes to, že s nimi můžete komunikovat, nezbývá vám v současné době pravděpodobně nic jiného, než:

  1. Přesvědčit kontakty, aby používali Jabber.
  2. Použít nativního ICQ klienta s podporou tzv. server-side contact listu (tj. seznamu kontaktů uloženého na serveru icq.com) – tím je například Miranda nebo oficiální ICQ klient – a také si vyžádat autorizaci od všech kontaktů.
  3. Použít PyICQt, tedy modernější transport. Server Jabbim jej nabízí pro VIP uživatele (icq.jabbim.cz), jiné servery jej mohou nabízet volně, třeba i uživatelům cizích serverů. Stále platí nutnost vyžádat si autorizaci od všech kontaktů.

Ačkoli společnost AOL popírá jakoukoli změnu protokolu[1], která by vedla k těmto potížím, faktem je, že se s nimi setkali i uživatelé jiných klientů, například Mirandy[2].

Low level network error

Chyba ICQ sítě, kdy je zablokována IP adresa transportu (přičinou jsou neukáznění uživatelé ICQ transportu).

Turboing

Způsobená opakovaným připojováním v krátkých intervalech. Řešením je počkat a nesnažit se v krátkém okamžiku mnohokrát o přihlášení.