Uživatel:62bda02

Z Jabber.cz Wiki
Přejít na: navigace, hledání

I can't speak Czech, but I am trying to translate the main page into English.

Welcome to the Jabber.cz wiki!

Jabber logo.png

Thanks to the development of the Internet, the distance between people has decreased and communication has become simple. Ve světě Internetu nemusíte uvažovat nad tím, kde jsou fyzicky vaši přátelé. Just use chat program and you can chat with people in your neighborhood, and just as easily chat with someone from Japan. However, big companies gradually took up stakes in kecálky and now there are a lot of noncompatible programs and sites. Which built barriers between people. If you have that problem, Jabber is your answer.

Jabber breaks those barriers. Jabber links people, usnadňuje their communication. No extraneous companies, it's otevřený pro každého. Jabber can be used by all, titanic companies and you, your job and your school, anyone who has an appetite for communication and desire to find mutual language can find in Jabber an answer to questions of how. Yep, Jabber is mutual language. There, kde vám ostatní komunikátory vnucují jejich podmínky, program, reklamu, vám Jabber protokol nabízí možnost volby. Mnoho možností voleb. Kdyby e-mail byl jako dnešní trh s komunikátory, tak bychom nemohli posílat e-mail např. mezi různými servery, mohli bychom jej používat jen na jednom operačním systému a používat jen jeden program pro výběr pošty. A bylo by výslovně zakázáno používat něco jiného. E-mail takový není. Dejte podobné možnosti i do světa komunikátorů, použijte Jabber protokol.

Chci rychle začít

Proč Jabber?

 • Otevřený standard, každý může napsat svého klienta, navrhnout novou funkci
 • Nikdo Vám necpe nějakou reklamu, můžete změnit jak server tak klienta
 • Decentralizace - Nejste závislí na rozmarech jedné firmy, každý může mít vlastní server.
 • Mezinárodní - zprávy jsou kódovány pomocí Unicode, které obsahuje znaky prakticky všech písem světa, takže můžete komunikovat stejně jednoduše s kamarádkou v paneláku jako s japonským známým.
 • Možnost připojení z více míst najednou - můžete být připojeni z počítače, z notebooku i třeba z mobilu najednou a nastavit, kam chcete aby přicházely nové zprávy.
 • Nikdo vás neomezuje v používání Jabberu - ve výběru programu, který chcete používat, ani v účelu použití. Na rozdíl od proprietárních sítí.
 • Díky transportům nepřijdete o možnost komunikovat s uživateli jiných sítí (ICQ, MSN, AIM, Yahoo IM a další).
 • Některé servery vám poskytnou služby jako posílání SMS, program televize a kin, příjem e-mailů poslaných na vaše Jabber ID a další.

více...


Jak si vybrat Jabber ID

Jabber ID (JID) je jméno, které jednoznačně určuje uživatele v síti Jabber. O struktuře jména více na stránce JID.


Jabber ID se na první pohled podobá e-mailové adrese, ale nemusí to být e-mail.

přezdívka@server.cz
 • První část je vaše přezdívka, jméno či oblíbené slovo.
  • Na rozdíl od e-mailů může JID obsahovat diakritiku a prakticky všechny znaky Unicode, vyjma ", ,&,',/,:,<,>,@.

Nepotěšíte tím však své zahraniční přátele, kteří ho nebudou umět napsat. Možná vám také nebude správně fungovat Jabber Disk kvůli problémům s diakritikou (ale také třeba se znakem ?) v URL veřejného disku.

 • Část za zavináčem je určením serveru, na kterém se chcete zaregistrovat.

Zkusili Jabber...

Chceme jména! :-)

editovat obsah rámečku

Jabber.jpg

Firmy, které věří Jabberu

Další zdroje

Zábava